Warning: Declaration of JParameter::loadSetupFile($path) should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/diger/ftp/eurocentrum2016/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512
eurocentrum.info - centrum usługowo-medyczne - http://eurocentrum.info Sun, 09 Dec 2018 19:32:33 +0000 Joomla! - Open Source Content Management en-gb Lokal na sprzedaż http://eurocentrum.info/informacje/item/223-lokal-na-sprzedaz.html http://eurocentrum.info/informacje/item/223-lokal-na-sprzedaz.html Lokal na sprzedaż

Lokal o pow. 157 m2 – na sprzedaż

Lokal położony jest na 2 piętrze Centrum w bezpośrednim sąsiedztwie zespołu Specjalistycznych Gabinetów Lekarskich. W budynku znajdują się gabinety lekarskie ok. 40 lekarzy różnych specjalności w tym ortopedia, chirurgia, stomatologia, ortodoncja, okulistyka, Centrum RTG, Centrum USG oraz kilka firma usługowych z branży prawniczej, odszkodowawczej, szkoleniowej, finansowej a także apteka, sklepy itp.


Dotarcie do lokalu dla osób niepełnosprawnych zapewnia winda hydrauliczna zlokalizowana tuż przy wejściu do lokalu będącego przedmiotem oferty. Tuż przy lokalu znajdują się dwie toalety (jedna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych) i pomieszczenie porządkowe.

Lokal składa się z 6 w pełni odnowionych pomieszczeń pomalowanych na kolor neutralny (jasny beż), na podłodze znajduje się gres polerowany. Instalacje elektryczna (380V) i hydrauliczna (przyłącza wodne i kanalizacyjne w każdym pomieszczeniu) są nowe. Wszystkie pomieszczenia mają wysokość 345 cm co daje możliwość położenia dodatkowych instalacji (np. wentylacji mechanicznej) lub wykonania sufitu podwieszanego.

Lokal idealnie nadaje się na biuro firmy lub usługi medyczne a w szczególności w zakresie fizjoterapii, rehabilitacji, odnowy biologicznej itp. z racji tego, że od 2007 roku pełni z powodzeniem taką funkcję i jest doskonale rozpoznawalny przez pacjentów. Oczywiście każda inna funkcja jest dopuszczalna.

Zaprezentowane zdjęcia przedstawiają lokal zagospodarowany przez ostatniego użytkownika (gabinet rehabilitacji i masażu), przez przekazaniem widoczne zabudowy zostaną zdemontowane i lokal zostanie opróżniony.

Zachęcamy do oględzin w dowolnym momencie po umówieniu. Lokal wolny od połowy maja 2016 roku.

 

Lokal do wynajęcia

Wyżej zaprezentowany lokal może zostać wynajęty w całości (cena do uzgodnienia) lub częściowo przy zachowaniu możliwości komunikacji tj.

1. Pom. A – ok. 31 m2 – cena 700 zł + VAT

2. Pom. B – ok. 17 m2 – cena 400 zł + VAT

1. Pom. C i D – łącznie ok: 42m2 – cena 900 zł + VAT

2. Pom. E – ok. 52 m2 – cena 900 zł + VAT

3. Pom. F – ok. 14 m2 – cena 400 zł + VAT

Ceny do niewielkiej negocjacji. Należy doliczyć opłaty za media tj. prąd i ogrzewanie.

 

Gabinety lekarskie na 1 p. w pełni wyposażone wraz z rejestracją – do wynajęcia

Do wynajęcia wyposażone gabinety lekarskie, które mogą służyć do różnego rodzaju konsultacji specjalistycznych. Znajduje się największym, najstarszym i najbardziej znanym Centrum Medycznym w Skarżysku-Kamiennej przy ul. 1 Maja 65 EuroCentrum na 1 piętrze. Obok funkcjonują gabinety ok. 40 lekarzy różnych specjalizacji, pracownia RTG i USG, laboratorium, apteka, firmy medyczne i niemedyczne itp.

Doskonała lokalizacja, łatwy dojazd i dużo miejsc parkingowych na terenie centrum i w okolicy powoduje, że jest to atrakcyjna oferta dla LEKARZY, REHABILITANTÓW, MASAŻYSTÓW, DIETETYKÓW itp. Lokal posiada łazienkę przystosowaną dla niepełnosprawnych, parking przed i za budynkiem, poczekalnię, część recepcyjną, jest wyposażony w windę i dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

Jest możliwość umieszczenia reklamy na witrynie.

Gabinety lekarskie (w pełni wyposażone) - do wynajęcia na godziny w systemie ryczałtowym lub prowizyjnym w zależności od preferencji lekarza. Obsługa informacji i rejestracji, obsługa marketingowa i finansowa (kasa fiskalna) po stronie EuroCentrum.

Zapraszamy do współpracy, Telefon: 602684578

]]>
tciok@yellowtree.pl (Super User) Aktualności Mon, 18 Apr 2016 07:46:52 +0000
Centrum RTG Bezpieczna Radiologia w odnowionych pomieszczeniach http://eurocentrum.info/informacje/item/222-centrum-rtg-bezpieczna-radiologia-w-odnowionych-pomieszczeniach.html http://eurocentrum.info/informacje/item/222-centrum-rtg-bezpieczna-radiologia-w-odnowionych-pomieszczeniach.html Centrum RTG Bezpieczna Radiologia w odnowionych pomieszczeniach

Centrum RTG działa w ramach Przychodni Twoje Gabinety lecz pozostaje niezależną placówkę. Większa powierzchnia i nowa Rejestracja mają na celu zwiększenie komfortu pacjentów.

Więcej informacji o Centrum RTG Bezpieczna Radiologia znajduje się na podstronie Bezpieczna Radiologia.

]]>
tciok@yellowtree.pl (Super User) Aktualności Fri, 15 Apr 2016 12:08:08 +0000
Z myślą o pacjencie http://eurocentrum.info/informacje/item/221-z-mysla-o-pacjencie.html http://eurocentrum.info/informacje/item/221-z-mysla-o-pacjencie.html Z myślą o pacjencie

W odnowionej części EuroCentrum na 1 piętrze powstała nowa przychodnia Twoje Gabinety, w której znaleźć można pomoc wybitnych specjalistów z dziedziny ORTOPEDII I TRAUMATOLOGII NARZĄDU RUCHU - dr Wojciecha Bandurkę oraz dr Piotra Badylaka, ORTOPEDII OGÓLNEJ I DZIECIĘCEJ dr Janusz Włodarczyk specjalista ortopedii dziecięcej (preluksacja, badanie stawów biodrowych i wrodzonych wad postawy), UROLOGII - dr Michał Lipowski, oddział urologii Szpitala Specjalistycznego św. Łukasza w Końskich oraz jedyna w powiecie poradnia LECZENIA RAN TRUDNO GOJĄCYCH - dr Tomasz Kossak, oddział torakochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze - zajmujący się leczeniem m.in. odleżyn, zarówno w gabinecie jak i na wizytach domowych u osób, których stan nie pozwala na samodzielne dotarcie do przychodni. Przeniesiono tu również działające od lat Centrum RTG gdzie można wykonać wszystkie rodzaje zdjęć rentgenowskich.

Na 2 i 3 piętrze znajdują się poradnie stomatologiczna, chirurgi ogólnej, naczyniowej i onkologicznej, radiodiagnostyki - USG, ortopedii, chirurgi klatki piersiowej, neurologii, chorób wewnętrznych, reumatologii, psychologii, logopedii, gastrologii, pulmonologii i wiele więcej.

Stale prowadzone są rozmowy mające na celu poszerzanie zespołu lekarzy specjalistów m.in. o laryngologa, alergologa, okulistę i inne specjalizacje, o które najczęściej pytają pacjenci. W związku z tym EuroCentrum zaprasza do wspólpracy lekarzy i firmy medyczne.

Więcej informacji o poradniach Twoje Gabinety oraz innych poradniach działających w budynku EuroCentrum można uzyskać pod nr tel: 41 252-83-83 (również rejestracja) lub osobiście: Eurocentrum Twoje Gabinety, I piętro, ul. 1 Maja 65, Skarżysko-Kamienna.

]]>
tciok@yellowtree.pl (Super User) Aktualności Fri, 15 Apr 2016 12:07:30 +0000
Oficjalne otwarcie Euro-Centrum! http://eurocentrum.info/informacje/item/220-oficjalne-otwarcie-euro-centrum.html http://eurocentrum.info/informacje/item/220-oficjalne-otwarcie-euro-centrum.html Oficjalne otwarcie Euro-Centrum!

Zgromadzeni goście po krótkim przywitaniu przez współwłaściciela EuroCentrum wzięli udział w modlitwie i poświęceniu budynku. Mimo, iż data otwarcia jest przypadkowa ksiądz proboszcz przypomniał, iż wspaniale się złożyło bo właśnie w dniu 18.10. przypada święto św.Łukasza, który jest patronem wszystkich medyków. Po części oficjalnej zgromadzeni goście z dużym zainteresowaniem obejrzeli wnętrza naszego centrum komentując zmiany jakie zaszły w czasie modernizacji.

Lampką wina oraz pamiątkową fotografią na schodach wejściowych zakończyła się pierwsza część uroczystości a zgromadzeni goście przeszli do zlokalizowanego nieopodal Klubu Antidotum, w którym odbyła się część bankietowa. Goście posileni daniami ze szwedzkiego stołu zatopili się w rozmowach. Rozpoczęta ożywioną dyskusją zabawa zakończyła się na parkiecie około godziny 1.00 w nocy...

Wszystkim przybyłym gościom jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za to, że chcieli być z nami w tym wyjątkowym dniu. Już wkrótce nasza galeria zostanie uzupełniona o obszerny materiał zdjęciowy z tej uroczystości. Zapraszamy!

Już teraz w naszej galerii obszerny materiał zdjęciowy z tej uroczystości. Zapraszamy!

]]>
tciok@yellowtree.pl (Super User) Aktualności Fri, 15 Apr 2016 12:05:10 +0000
Notka biograficzna budynku http://eurocentrum.info/informacje/item/219-notka-biograficzna-budynku.html http://eurocentrum.info/informacje/item/219-notka-biograficzna-budynku.html Notka biograficzna budynku

Budowa

W 1923 r., dzięki staraniom Zarządu Miasta, zorganizowano w Skarżysku Kasę Chorych (Ubezpieczalnię Społeczną), obejmującą zasięgiem działania miasto i okolice. Początkowo jej siedzibę umieszczono w domu przy ul. Nowej (Staszica), a następnie w kamienicy na rogu ulic Limanowskiego i Przechodniej. W latach 1928-29 na rogu ul. Chłodnej i Iłżeckiej, rozpoczęto, według projektu Wacława Krzyżanowskiego, budowę obszernego gmachu dla tej Kasy.

Otwarcie

Jednakże wybudowany gmach w dwudziestoleciu międzywojennym służył nie tylko służbie zdrowia. W sprawozdaniu z działalności Ubezpieczalni Społecznej w Radomiu za rok 1936 napisano:
Nieruchomość w Skarżysku-Kamiennej przy ul.Piłsudskiego składała się z domu 3 piętrowego i budynków gospodarczych. Budowa rozpoczęta przez Zarząd b. Kasy Chorych pow. koneckiego miał służyć na pomieszczenie przychodni, apteki, biur a częściowo szpitala. W dn. 1 stycznia 1936 roku b. Kasa Chorych przejęła budynek tylko w części wykończony na parterze, Ip. i IIp. Ponieważ budynek nie nadawał się na szpital, za zgodą Władz Nadzorczych postanowiono przerobić nie wykończone piętra na prywatne biura. W roku 1936 wykończono IIp. i wydzierżawiono Zarządowi Miejskiemu w Skarżysku. W roku 1937 wykończono IIIp. i wydzierżawiono w całości Sądowi Grodzkiemu.

Funkcjonowanie

W dalszym ciągu w/w sprawozdania: Na parterze i Ip. znajdują pomieszczenie przychodnie specjalistyczne, gabinet światło-leczniczy, biura administracji, gabinet rentgenowski T-wa Przeciwgruźliczego, Apteka. Przychodnia Przeciwgruźlicza posiada aparat Rentgena i zorganizowana jest dobrze. Mamy również informację o przychodni przeciwwenerycznej: Przychodnia została otwarta 11 sierpnia 1936 roku. Kierownikiem Przychodni mianowany został wenerolog. Kierownik przychodni ma do pomocy siłę pielęgniarską. Przychodnia czynna jest codziennie... Porady i zabiegi są bezpłatne. Ruch chorych w Przychodni w ubiegłym roku stale wzrastał, co jest świadectwem wielkiej potrzeby istnienia Przychodni.

Oprócz siedziby Zarządu Miejskiego miasta Skarżyska-Kamiennej, komornika oraz Sądu Grodzkiego, a na działce Kasy Chorych, w zabudowaniach gospodarczych, oprócz stajni znajdował się jeszcze areszt dla kobiet i mężczyzn. Jak ważnym i palącym problemem w międzywojennym Skarżysku była ochrona zdrowia, niech świadczy wyjątek z protokołu posiedzenia Rady Miejskiej z 31 stycznia 1939 r:

Podstawowym zagadnieniem w dziale zdrowotności publicznej jest kwestia rozpoczęcia budowy wodociągów w celu zaopatrzenia ludności w dobrą wodę. Obecny stan wód studziennych, zwłaszcza w dzielnicy Dolna Kamienna jest przerażający. Stwierdzonym zostało, że nawet w nowo zbudowanych studniach woda zawiera bakterie gnilne i stanowi stałe niebezpieczeństwo wybuchu chorób epidemicznych. Wszelkie półśrodki, dezynfekcje, zamykanie starych studzien i budowa nowych nie rozwiązuje problemu. Wpływa na to przede wszystkim niski stan wód gruntowych, wysoka przepuszczalność gruntu i nieszczelność dołów ustępowych.
 
Drugim zagadnieniem jest nadzór sanitarno-porządkowy. Tak jak w roku ubiegłym dobrano się do szpetoty zewnętrznej w naszym mieście, tak w roku bieżącym należy z całą stanowczością, energią i bezwzględnością zniszczyć zamiłowanie do brudu w podwórkach, mieszkaniach i sklepach. To co się dzieje w niektórych domach i podwórzach przy ul. 3 Maja, Marsz. Piłsudskiego i Wspólnej wykracza daleko poza normalne pojęcie o brudzie, niechlujstwie i nieporządkach. (...)
 
W zakresie lecznictwa miasto o tyle znajduje się w korzystnej sytuacji, że 3 mieszkańców podlega przymusowym ubezpieczeniom. Z pozostałej ilości ambulatorium i lecznictwo miejskie przepuszcza około 500 osób rocznie, głównie z pośród ludności żydowskiej stanowiącej 75% pacjentów. Przy omawianiu lecznictwa koniecznym jest podkreślić żywotność Przychodni Przeciwgruźliczej i przeciw wenerycznej, utrzymywanych częściowo przez Zarząd Miejski zwłaszcza ostatnia jest wielką zdobyczą w ośrodku szczególnie zagrożonym. Na 25.000 mieszkańców bowiem miasta z pobliskiego rejonu aż 1767 osób korzystało z Przychodni przeciw wenerycznej. Do obecnej działalności tej przychodni należy dodać jeszcze akcję uświadamiania i odpowiedniej propagandy.

W 1951 roku powstaje w budynku dawnej Ubezpieczalni Społecznej stacja Pogotowia Ratunkowego. Stacja posiada w tym czasie 3 karetki. Przez ponad 70 lat przeznaczenie budynku pozostawało niezmienne - był on siedzibą najlepszych skarżyskich lekarzy z zakresu różnych specjalizacji medycznych.

Nowy właściciel

Na początku XXI wieku budynek nie remontowany gruntownie od momentu wybudowania, objawiał już wiele oznak zużycia a publiczne władze nie odważyły się podjąć modernizacji. Budynek przeznaczono do sprzedaży w nieogranicznym przetargu.

W dniu 31.12.2004 roku właścicielem budynku została firma Signum Karcz i Dudek Sp.j.

Po wykonaniu ekspertyzy konstruktorskiej i dokumentacji technicznej na przebudowę i modernizację obiektu w połowie 2005 roku rozpoczęto prace remontowe. Wymieniono wszystkie elementy budynku z wyjątkiem fundamentów, murów i stropów, które - co potwierdzała ekspertyza - były w doskonałym stanie. W zaledwie pół roku wygląd budynku zmienił się zasadniczo. Już w grudniu 2005 roku gotowa była elewacja i rozpoczęto prace nad otoczeniem budynku. Dużo dłużej bo ponad rok trwały prace wykończeniowe i adaptacyjne wewnątrz budynku.

Ponowne otwarcie

Po nieco ponad dwóch latach od rozpoczęcia pierwszych prac remontowych na dzień 18.10.2007 roku ustalono datę symbolicznego otwarcia obiektu po remoncie. Cieszy nas to, że w tak doniosłym dla nas wydarzeniu wzięło udział blisko 100 osób.

Dziś siedzibę na terenie EuroCentrum ma wiele firm oraz prywatnych gabinetów lekarskich a praktykę lekarską prowadzi ponad 50 lekarzy różnych specjalności. W budynku mieści się  także “Kuleczkowo” pierwsze i największe w Skarżysku Centrum Zabaw dla Dzieci, w którym można pozostawić dziecko pod profesjonalną opieką podczas wizyty w gabinecie lekarskim.

Zapraszamy do EuroCentrum

Dariusz Dudek - współwłaściciel Signum Karcz i Dudek Sp.j.

]]>
tciok@yellowtree.pl (Super User) Aktualności Fri, 15 Apr 2016 12:03:39 +0000