Menu

Są z namiponiżej znajduje się pełna lista naszych najemców

 

Twoje gabinety

I piętro

Informacja i rejestracja tel: 41/252 83 83 
Czynna Pon-Czw 9.00 – 18.00 Piątek 8.00 – 16.00

Poradnia ORTOPEDII

dr WOJCIECH BANDURKA
oddział ortopedii szpitala Skarżysko-Kamienna
poniedziałek 16.00 – 19.00

dr PIOTR BADYLAK
oddział ortopedii szpitala Skarżysko-Kamienna

wtorek, czwartek 16.00 – 18.00

dr JANUSZ WŁODARCZYK
specjalista ortopedii i traumatologii
poniedziałek 17.00 – 19.00

Poradnia ORTOPEDII DZIECIĘCEJ

dr JANUSZ WŁODARCZYK
specjalista ortopedii dziecięcej (m.in. preluksacja, badanie stawów biodrowych i wad wrodzonych postawy)

poniedziałek 17.00 – 19.00

Poradnia UROLOGII

specjalista urologii dr MICHAŁ LIPOWSKI
oddział urologii Szpital Specjalistyczny św. Łukasza w Końskich

poniedziałek 16.00 – 18.00

Poradnia LECZENIA RAN TRUDNO GOJĄCYCH

dr TOMASZ KOSSAK
oddział torakochirurgii Wojewódzki Szpital Specjalistyczny św. Rafała w Czerwonej Górze
(m.in. odleżyny, owrzodzenia, stopa cukrzycowa i inne)

Poradnia prowadzi również wizyty domowe dla pacjentów, którzy mają problem z dotarciem do gabinetu.
środa 15.30-17.30 wizyty domowe od 18.00

Poradnia NEUROCHIURGII

prof. nadzw. dr hab. n. med. ZBIGNIEW KOTWICA
specjalista neurochirurgii

dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego

wtorek 8.00 – 9.00

Poradnia PSYCHOTERAPII

MONIKA HALAT

psychoterapeuta, psychopedagog specjalny, pracuje w nurcie psychodynamicznym

ukończyła Katolicki Uniwersytet Lubelski, Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej

środa 14.00 - 19.00

Poradnia REHABILITACJI KOBIET W CIĄŻY

mgr MACIEJ STACHURSKI
rehabilitacji kobiet w ciąży i połogu

czwartek 16.00 – 20.00

Poradnia DIETETYCZNA

ZBIGNIEW BARAŃSKI

leczenie otyłości, dobór indywidualnych diet, pomiar składu ciała za pomocą specjalistycznej aparatury

Poradnia STOMATOLOGICZNA

lek. dent. MARIUSZ ADAMCZYK

lek. dent. KATARZYNA STAWICKA

wtorek, czwartek 12.00 – 20.00

Poradnia IMPLANTOLOGII

lek. dent. BARTOSZ BISKUP – lekarz z 10-letnim doświadczeniem w implantologii

Poradnia ORTODONTYCZNA

lek. dent. DARIA WOLDER – specjalista ortodonta

 

Nasz gabinet stomatologii rodzinnej skierowany jest do małych i dużych pacjentów. Jesteśmy otwarci na nowe technologie oraz dbamy o komfort Naszych pacjentów. Oto oferta jaką przygotowaliśmy dla Państwa!

 

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stan zdrowia Państwa zębów bezpośrednio wpływa na zdrowie fizyczne i samopoczucie psychiczne. Nieleczone zęby mogą być przyczyną wielu chorób, powodują bóle głowy, zatok oraz stanowią źródło rozprzestrzeniania się zakażeń. W celu utrzymania zdrowych zębów, zalecane są systematyczne wizyty u dentysty, raz na pół roku. Stomatologia zachowawcza zajmuje się wykrywaniem oraz leczeniem powstałych ubytków próchnicznych. W Naszej ofercie mamy dla Państwa: 

- wizyty adaptacyjne,instruktaż higieny jamy ustnej, 

- Wypełnianie zęba stałego jak i mlecznego, 

- Odbudowa zęba na wkładzie standardowym, na włóknie szklanym, 

- Wybielanie zębów,

W Naszym gabinecie Naszym stałym klientom zapewniamy bezpłatne wizyty kontrolne, bo Państwa zęby to Twój skarb!

 

PROTETYKA

Utrata zębów to bardzo poważny problem, nie tylko estetyczny. Brak prawidłowego uzębienia zmniejsza efektywność żucia, może doprowadzić do zmian w stawie skroniowo-żuchwowym oraz silnych bóli głowy. Protetyka zajmuje się uzupełnianiem / rekonstrukcją utraconych zębów. W naszej ofercie mamy dla Państwa uzupełnienia stałe oraz ruchome jak:

- Wkłady koronno-korzeniowe, 

- Wkłady koronne, 

- Licówki, 

- Protezy arylowe, szkieletowe, elastyczne, 

- Naprawy protez, 

- Mosty,

Zapraszamy do nas na bezpłatną konsultację protetyczną, Nasi specjaliści doradzą Państwu najlepsze rozwiązanie. Z nami odzyskają Państwo z powrotem piękny uśmiech! Zapraszamy!

 

ENDODONCJA – LECZENIE KANAŁOWE

Endodoncja znana jako leczenie kanałowe jest bardzo ważną dziedziną stomatologii, zalecana przy złamaniu zęba, bardzo dużych ubytkach, kiedy bakterie próchnicy przedostały się do korzeni zęba. Leczenie kanałowe jest sposobem na wyleczenie zęba, którego inną metodą nie da się uratować, poza usunięciem. W Naszym gabinecie zapewniamy jakość, skuteczność pracy oraz czas leczenia. Leczenie jest bezbolesne oraz gwarantuje utrzymanie zęba przez długi okres. 

Dzięki tej metodzie Twój ząb może ci służyć jeszcze przez wiele lat!

 

CHIRURGIA

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się przede wszystkim usuwaniem zębów których nie sposób wyleczyć oraz pomocą w przypadku trudno wyrzynających się zębów ( np. zębów mądrości ). Czasami koniecznym zabiegiem jest usunięcie zęba ze wskazań ortodontycznych lub protetycznych.

Dzięki nowoczesnym metodom chirurgia nie musi się kojarzyć z bólem i strachem. Nasi specjaliści dbają o to aby zabiegi te były całkowicie bezbolesne!

 

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Zadbanie o piękny uśmiech dziecka jest ważnym fundamentem pod przyszłość malucha. Wyodrębniliśmy ją jako specjalizację przez wzgląd na odmienną budowę dziecięcych zębów, co wiąże się ze specjalnymi metodami leczenia.

Zabiegi dedykowane dzieciom:

LAKIEROWANIE - Bezbolesny zabieg profilaktyczny polegający na wcieraniu w powierzchnię zęba lakieru z fluorem, aby wzmocnić szkliwo i zwiększyć jego odporność na próchnicę. Dzięki zastosowaniu lakieru o znacznie wyższym stężeniu fluoru działanie specjalisty jest skuteczniejsze w stosunku do past stosowanych samodzielnie.

LAKOWANIE - Bezbolesny zabieg profilaktyczny mający na celu uszczelnienie szczelin i zagłębień na powierzchni zęba specjalnym preparatem zwanym lakiem, zapobiegającym rozwojowi próchnicy w bruzdach. Najlepiej przeprowadzić go możliwie wcześnie, czyli po ukazaniu się zęba w jamie ustnej, kiedy szkliwo w bruzdach nie ulegnie jeszcze demineralizacji.

LECZENIE ZACHOWAWCZE - Warto działać szybko. Ze względu na specyficzną budowę zębów mlecznych, czyli cienką grubość zębiny i szkliwa próchnica szybko się rozprzestrzenia. Pierwsza wizyta małego Pacjenta w gabinecie jest wydarzeniem, które może mieć poważne konsekwencje dla późniejszego nastawienia do leczenia stomatologicznego. Staramy się, aby była ona jak najmniej stresująca, ustalamy plan leczenia i konsultacji, a nasi pacjenci i ich ząbki rosną sobie spokojnie pod naszą stałą opieką.

LECZENIE ORTODONTYCZNE - Zdarzają się sytuacje, kiedy zbyt późne podjęcie leczenia zębów mlecznych doprowadzi do ich utraty. Skutkuje to pogorszeniem wyglądu, zaburzeniami mowy, utrudnieniem żucia pokarmów i powstawaniem wad zgryzu, bardzo szybko radzimy sobie jednak z każdym Państwa problemem - odpowiednio wcześnie zdiagnozowane zapewniają sukces leczenia ortodontycznego.

PROFILAKTYKA - jest podstawowym działem stomatologii, który zajmuje się zapobieganiem chorobom jamy ustnej. Do wykonywanych przez nas działań w tym zakresie należy:

 - fluoryzacja kontaktowa na łyżce indywidualnej, 

- lakierowanie, 

- instruktaż higieny, 

- lakowanie zębów stałych, 

- usunięcie płytki nazębnej (scalling, polerowanie, ozonoterapia), 

- piaskowanie, 

- polerowanie wypełnień, 

- ozonoterapia w leczeniu zapaleń dziąseł, 

- leczenie nadwrażliwości zębów, 

- konsultacja periodontologiczna

IMPLANTOLOGIA

Implantologia to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin stomatologii. W ciągu ostatnich dwudziestu lat zrewolucjonizowała rynek usług stomatologicznych i pomogła setkom tysięcy osób, które w estetyczny, trwały i skuteczny sposób uzupełniły  braki pojedynczych zębów lub wyleczyły bezzębie.

Leczenie implantologiczne może być stosowane do uzupełniania pojedynczych braków, braków wielozębowych, bezzębia czyli całkowitego braku zębów. Same implanty często mylone są ze sztucznymi zębami. W rzeczywistości implant to kilkunastomilimetrowy wkręt wykonany z tytanu, który wszczepia się w kość szczęki. Można powiedzieć, że jest to zastępstwo dla utraconego korzenia zęba. Dopiero na implancie mocuje się łącznik a na nim koronę, czyli część widoczną zęba.

Przewaga implantów nad innymi rozwiązaniami wynika z faktu, że implanty najlepiej naśladują naturę w pełni zastępując funkcje naturalnych zębów, a zaawansowane technologie protetyczne pozwalają stworzyć korony, które wyglądem nie różnią się od naturalnych zębów pacjenta.

Implanty wykonuje się z tytanu, który jest metalem doskonale przyswajanym przez organizm. Minimalizuje to ryzyko odrzucenia wszczepionych implantów lub wystąpienia późniejszych alergii. Dodatkowo pokrywa się je specjalną powłoką sprzyjającą narastaniu osteocytów (komórek kostnych), dzięki którym implant zespaja się z kością szczęki, gwarantując trwałą i stabilną podbudowę do nałożenia korony. Wszczepienie implantu w kość szczęki nie tylko zapewnia stabilność nałożonych na nią koron, ale również zapobiega zanikaniu kości szczęki, do jakiego dochodzi po utracie zębów. Stymulacja wzrostu kości szczęki po wszczepieniu implantu pozwala uniknąć dalszych komplikacji, takich jak przemieszczanie się zębów, czy zapadanie owalu twarzy w miejscach ubytków.

Zabieg wszczepiania implantów nie wymaga hospitalizacji, zostaje przeprowadzony pod znieczuleniem miejscowym w trakcie jednej wizyty, a jego inwazyjność nie różni się zasadniczo od np. zabiegu wyrwania jednokorzeniowego zęba.

ORTODONCJA

Leczenie aparatem stałym stosuje się niezależnie od wieku pacjenta. W przypadku leczenia dzieci i młodzieży celem jest korekta wady zgryzu. U osób dorosłych leczenie często jest etapem przygotowującym do wykonania protetyki z przywróconym prawidłowym zgryzem lub wszczepieniem implantów. Zawsze istotnym założeniem leczenia jest osiągnięcie jak najlepszego efektu estetycznego. Zobacz, czego potrzebują Twoje zęby!

Na pierwszej konsultacji lekarz ortodonta oceni wadę zgryzu oraz czy leczenie jest koniecznie. Zaproponuje różne metody leczenia ortodontycznego, w tym rozwiązania nie ortodontyczne. Dowiesz się ile trwa leczenie, kiedy najlepiej je rozpocząć. Zobaczysz, jakie aparaty mogą być zastosowane do korekty wady. Lekarz przedstawi jakie rezultaty możliwe są do osiągnięcia dzięki wybranej metodzie leczenia.

Plan leczenia, czyli co i kiedy?

Na trzeciej wizycie lekarz przedstawia wyniki analiz oraz koncepcję leczenia. To moment, w którym poznasz szczegóły dotyczące leczenia (czas, spodziewane efekty, ewentualnie usuwanie zębów). Lekarz omówi rodzaje aparatów możliwych do zastosowania i wybierzesz odpowiadający Twoim potrzebom. Wspólnie zdecydujecie o dalszym postępowaniu, doprecyzujecie koszt leczenia oraz terminy procedur medycznych. Wtedy możesz świadomie wyrazić zgodę na dalsze leczenie. Najlepiej zrobić to nie później niż 6 miesięcy od założenia kartoteki, by uniknąć ponownego pobierania wycisków i zdjęć RTG.

Przygotowanie do leczenia.

Na drugiej wizycie lekarz ortodonta pobierze wyciski pod modele diagnostyczne, wykona zdjęcia rentgenowskie i fotograficzne. Zostanie założona kartoteka leczenia. Zajmie to około 30 minut. Po wizycie lekarz wykona obliczenia oraz komputerową analizę materiału. Ich wyniki służą do rozpoznania i przygotowania dalszego planu leczenia.

Większość pacjentów otrzymuje plan i rozpoczyna leczenie od tego momentu. Jednak w przypadku osób dorosłych na tym etapie istnieje prawdopodobieństwo, że możliwe jest zastosowanie dwóch lub kilku metod. By wybrać tę bardziej skuteczną konieczne jest odbycie dalszych konsultacji u innego specjalisty lub wykonanie kolejnych badań, jak na przykład CT, rtg nadgarstka. Poddanie się tym badaniom jest niezbędne, gdyż może okazać się, że leczenie ortodontyczne, z uwagi na inne problemy jest niewskazane lub możliwe dopiero po zakończeniu wzrostu.

Założenie aparatu stałego – pierwsza faza leczenia

Po zrealizowaniu wszystkich wskazanych w planie leczenia procedur (czyszczenie u higienistki, leczenie zachowawcze, separacja lub usuwanie zębów) można założyć aparat. Zajmie to od 1 do 3 wizyt – w zależności od przypadku. Ostatnia wizyta trwa około godziny. Od tego momentu rozpoczyna się aktywne przesuwanie zębów. Kolejne spotkania planowane są w odstępach od 3 do 8 tygodni, każde trwa około 30 minut. Podczas nich lekarz ortodonta aktywuje aparat. Częstotliwość wizyt uzależniona jest od metody leczenia i etapu, na którym znajduje się pacjent.

Po założeniu aparatu oraz po wizytach, na których jest on aktywowany, w związku z przesuwaniem się zębów może pojawić się dyskomfort oraz ból. Do rzadkości należą jednak sytuacje, w których istnieje konieczność stosowania środków uśmierzających ból. Podrażnienie tkanek miękkich elementami aparatu łagodzi się stosując ochronny wosk ortodontyczny.

Średni czas leczenia aparatem stałym to około 18 miesięcy.

Rodzaje aparatów stałych

W leczeniu stosuje się dwa podstawowe typy aparatów: cienkołukowe (tzw. “zamki”) oraz aparaty grubołukowe (mocowane są na podniebieniu, pod językiem, wyciągi zakładane na głowę lub kark). Obydwa typy obejmują różne systemy, indywidualnie dobierane dla każdego pacjenta.

Wybór aparatu grubołukowego należy do lekarza. Natomiast zamki w aparacie cienkołukowym w określonym zakresie może wybrać pacjent (porcelanowe, metalowe). Ortodenti wykorzystuje wszystkie dostępne rodzaje zamków wargowych, zamki klasyczne, jak i nowoczesne bezligaturowe.

Druga faza leczenia – aparat retencyjny

Po zakończeniu leczenia aparatem stałym i po jego zdjęciu zakładany jest aparat retencyjny (utrzymujący). Jego celem jest utrwalenie osiągniętego dotychczas efektu. Jest to równie ważna faza leczenia. Na górnych zębach założona zostaje ruchoma płytka retencyjna, a na dolnych stały drut retencyjny. Przed tą wizytą wskazane jest usunięcie kamienia nazębnego oraz wykonanie piaskowania. Zabieg ten zajmuje około 60 minut.

Faza leczenia aparatem retencyjnym wymaga kilku wizyt kontrolnych. Na tym etapie utrzymanie osiągniętego dotychczas efektu w znacznej mierze uzależnione jest od pacjenta i jego konsekwentnego zastosowania się do zaleceń lekarza.

DOŁĄCZ DO NASZEGO ZESPOŁU! Stale prowadzone są rozmowy mające na celu poszerzanie zespołu lekarzy specjalistów. W związku z tym EuroCentrum Twoje Gabinety zaprasza do współpracy lekarzy i firmy medyczne.

Galeria zdjęć:

Budynek EuroCentrum został generalnie zmodernizowany

W latach 2005-2006 obiekt został poddany kompleksowemu remontowi przez firmę SIGNUM i spełnia on obecnie wszystkie normy europejskie w zakresie funkcjonalności oraz estetyki.

Notebook

Informacje

  • 1
  • 2
Prev Next
Lokal na sprzedaż

Lokal na sprzedaż

Lokal o pow. 157 m2 – na sprzedaż Lokal położony jest na 2 piętrze Centrum w bezpośrednim sąsiedztwie zespołu Specjalistycznych Gabinetów Lekarskich. W budynku znajdują się gabinety lekarskie ok. 40 lekarzy...

Centrum RTG Bezpieczna Radiologia w odnowionych pomieszczeniach

Centrum RTG Bezpieczna Radiologia w odno…

Centrum RTG działa w ramach Przychodni Twoje Gabinety lecz pozostaje niezależną placówkę. Większa powierzchnia i nowa Rejestracja mają na celu zwiększenie komfortu pacjentów.

Z myślą o pacjencie

Z myślą o pacjencie

W odnowionej części EuroCentrum na 1 piętrze powstała nowa przychodnia Twoje Gabinety, w której znaleźć można pomoc wybitnych specjalistów z dziedziny ORTOPEDII I TRAUMATOLOGII NARZĄDU RUCHU - dr Wojciecha Bandurkę...

Oficjalne otwarcie Euro-Centrum!

Oficjalne otwarcie Euro-Centrum!

Zgromadzeni goście po krótkim przywitaniu przez współwłaściciela EuroCentrum wzięli udział w modlitwie i poświęceniu budynku. Mimo, iż data otwarcia jest przypadkowa ksiądz proboszcz przypomniał, iż wspaniale się złożyło bo właśnie...

Notka biograficzna budynku

Notka biograficzna budynku

Budowa W 1923 r., dzięki staraniom Zarządu Miasta, zorganizowano w Skarżysku Kasę Chorych (Ubezpieczalnię Społeczną), obejmującą zasięgiem działania miasto i okolice. Początkowo jej siedzibę umieszczono w domu przy ul. Nowej (Staszica)...

Plan centrum

Aby ułatwić naszym klientom przemieszczanie się po budynku przygotowaliśmy dokładnie opisane plany naszego budynku.

Zobacz więcej...

Image block

Gabinety lekarskie

  

 

Do wynajęcia wyposażone gabinety lekarskie, które mogą służyć do różnego rodzaju konsultacji specjalistycznych. Znajduje się największym, najstarszym i najbardziej znanym Centrum Medycznym w Skarżysku-Kamiennej przy ul. 1 Maja 65 EuroCentrum na 1 piętrze. Obok funkcjonują gabinety ok. 50 lekarzy różnych specjalizacji, pracownia RTG i USG, laboratorium, apteka, firmy medyczne i niemedyczne itp.

Doskonała lokalizacja, łatwy dojazd i dużo miejsc parkingowych na terenie centrum i w okolicy powoduje, że jest to atrakcyjna oferta dla LEKARZY, REHABILITANTÓW, MASAŻYSTÓW, DIETETYKÓW itp. Lokal posiada łazienkę przystosowaną dla niepełnosprawnych, parking przed i za budynkiem, poczekalnię, część recepcyjną, jest wyposażony w windę i dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Jest możliwość umieszczenia reklamy na witrynie.

Gabinety lekarskie (w pełni wyposażone) - do wynajęcia na godziny.

Zapraszam do współpracy, Telefon: 602684578